Výživa, Pohyb, Zdraví
  

A je JARO … jak pomoci svému tělu?

Konečně nastalo jaro a to by nám ty změny ve stravování a hubnutí měly jít úplně sami. Tak jednoduché to samozřejmě nebude, ale možná budete mít větší chuť se do toho pustit a my Vám pomůžeme.

Na jaře příroda rozkvete. Některé kytky jsou kromě vzhledu užitečné i jinak – mají léčivé účinky. Typickou rostlinou je kopřiva, která má spoustu užitečných léčivých účinků a je velice dostupná. Sbírají se však pouze mladé rostliny a obecně mimo dosahu aut nebo pejskařů. Mezi základní léčivé účinky kopřivy patří zlepšení látkové výměny v organizmu, má prospěšný účinek při cukrovce, žloutence nebo onemocnění jater. Mezi další bylinky, které je možné sbírat na jaře, a mají léčivé účinky, patří například podběl, který se používá do čajových směsí při zánětu horních cest dýchacích, nebo prvosenka, která rovněž napomáhá odkašlávání a používá se i při dně nebo ledvinových onemocněních. A až začne kvést bez, nezapomeňte si doma vyrobit vynikající šťávu, která bude zaručeně čerstvá a bez konzervantů.

V našem těle jsou 2 základní orgány, které fungují jako čistící stanice. Jsou to ledviny a játra. Z bylinek, které napomáhají regeneraci ledvin to je zejména celík zlatobýl, pro regeneraci jater je to zase ostropestřec mariánský. Užívání léčivých bylin, zejména v případě nějaké nemoci, je vhodné konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

K tomu, aby jarní kůra byla skutečně účinná, je zapotřebí dodržovat i další pravidla:
• vyvážená zdravá strava
• zvýšení příjmu vitamínů C, E, selenu, karotenoidů (tyto látky jsou považovány za antioxidanty)
• zvýšený příjem vlákniny
• dostatečné množství tekutin (min. 2 litry čisté vody)
• pravidelný pohyb, pokud možno nejen v tělocvičně, ale i venku na jarním sluníčku
• Masáž podporující čištění organizmu – lymfatická nebo aromaterapeutická masáž.

Proto jsme i v našem Centru podpory zdraví připravili intenzivní měsíční kurz, pro jarní očistu organizmu.

A pro ty, kteří potřebují zhubnout nejen do plavek, otevíráme 2. 4. 2012 další kurz snižování nadváhy. Neváhejte… zbývá jen pár volných míst!!!