V dospělosti se lidé potýkají se změnami, jako je osamostatnění se od rodičů, nová práce, případně založení rodiny. Učí se jak fungovat v domácnosti, co nakupovat, co vařit, kdy a jak si užívat volného času a spoustu dalších. Na této stránce naleznete informace o výživě a pohybu dospělých.

Výživa a pitný režim

Co jíme, jak jíme, kde jíme – to jsou okolnosti, které se nás přímo dotýkají. Řešíme to denně, protože jíst musíme, ale jíme správně? Nevhodná skladba stravy, a nadbytek živin a nedostatek pohybu se přímo uplatňují při vzniku některých onemocnění. Vyvážená strava a dostatek pohybu má naopak ochranné účinky.

Navíc bychom měli pít nejčastěji obyčejnou neperlivou vodu a také by měla být základem pitného režimu.

Pohybová aktivita

Nejen strava, ale i pohyb je velmi důležitý při udržování kondice. V dnešní době se spousta lidí nehýbe. Důvodem může být uspěchaný život plný stresu, nebo prostě lenost. Na druhé straně i nesprávně zvolený pohyb, nebo nadměrné fyzické zatížení může způsobit velké škody.

Činnosti zaměřené na dospělé

Výživové poradenství dospělých

 

Pro dospělé nabízíme možnost individuálního výživového poradenství včetně navržení vhodné pohybové aktivity.

Skupinový kurz hubnutí

Skupinový kurz hubnutí jsme připravili pro ty z Vás, kteří chtějí trvale snížit svoji váhu a změnit svůj životní styl pomocí správné a pravidelné stravy a dostatečného pohybu. Navíc trávíte čas ve společnosti lidí, kteří mají stejný cíl.