Interaktivní přednáška

Interaktivní přednáška pro základní školy zajímavou formou seznamuje děti s principy zdravého životního stylu. Přednáška je postavena na skutečných videosekvencích, kde jsou zajímavými krátkými spoty prezentovány nejpalčivější problémy stravování dětí školního věku, jako jsou fastfoody, sladká jídla, polotovary apod.

Ke každému tématu jsou dětem lektorem podávány další informace. Hlavním cílem je vyvolat diskuzi k danému tématu. Lektor má vysoké odborné vzdělání v oblasti výživy, vyhýbáme se nejasnostem a polopravdám pramenícím z nevědomosti.

Přednáška je vhodná maximálně pro jednu třídu žáků, proto ji preferujeme u menších škol. Přednáška je určena starším dětem základních škol (4.- 6. třída). U větších škol doporučujeme projektový den – propojení na projektový den, kdy je možné zasáhnout velice účinně velkou skupinu dětí.

Přednáška je vždy doplněna praktickou částí. Děti si můžou vyrobit zdravou svačinu, zeleninový nebo ovocný salát, domácí limonádu. Tuto část domlouváme individuálně dle požadavků školy.

Projektový den

Projektový den se skládá z jednotlivých stanovišť přímo ve škole, které děti v průběhu dopoledne procházejí a plní zadané úkoly. Do projektového dne jsou kromě dětí zapojeni i pedagogové, kteří jednotlivá stanoviště lektorují na základě připravených metodik a pomůcek.

V rámci jednoho projektového dne jsme schopni zapojit maximálně 14 tříd. Pro organizaci projektového dne je nutná spolupráce školy a pedagogů. Projektový den je primárně postaven pro žáky 1. stupně základních škol.

Možná stanoviště projektového dne:

  • Semafor – zde děti třídí potraviny podle jejich prospěšnosti (analogie s barvami semaforu).
  • Zvědavá kostka – děti odpovídají formou soutěže na otázky z oblasti zdravého životního stylu, hygieny potravin a předvádějí pohybové aktivity.
  • Ovoce – informace o ovoci spojené s ochutnávkou ovoce a jeho poznávaní.
  • Zelenina – informace o zelenině spojené s ochutnávkou zeleniny a její poznávání.
  • Pitný režim – informace o pitném režimu a výroba „sladké, obarvené limonády“ (negativní příklad).
  • Nákup potravin – příprava 5 denních jídel z připravených maket potravin
  • Stolování – praktická ukázka, jak se má správně prostřít stůl, jak správně stolovat.
  • Výroba domácí limonády – limonádu vyrábíme společně s dětmi z čerstvého ovoce.
  • Příprava zeleninového salátu – opět praktické cvičení, kde si děti sami vyrobí zeleninový salát.
  • Příprava školní svačiny – s dětmi nacvičíme přípravu zdravé školní svačiny až po její zabalení.

 

Stanoviště průběžně měníme a doplňujeme v závislosti na dohodě se školou.

 

Cena projektového dne se liší podle počtu účastníku a vybraných stanovišť. V případě zájmu nás prosím kontaktujte.

Skupinový kurz zdravého hubnutí

Skupinový kurz zdravého hubnutí je zaměřen na ty z vás, kteří chcete trvale snížit svoji váhu a změnit svůj životní styl. Výhodou skupinového kurzu je, že trávíte čas ve společnosti lidí, kteří mají stejný cíl. Kapacita kurzu je omezena na 7 míst, abychom se mohli 100% věnovat každé/každému z vás.

Co se dozvíte?

Jedná se o spolupráci se zkušenou specialistkou na výživu Centra podpory zdraví Ing. Lenkou Plzákovou, která má mnohaleté zkušenosti v oblasti zdravé výživy.

Kurz obsahuje 12 sezení, na kterých proberete nejdůležitější oblasti výživy, na co se zaměřit a jak se správně stravovat.

Navíc každého účastníka kurzu změříme, zvážíme a společně se naučíme poskládat jídelníček tak, aby se vám podařilo snížit váhu a zároveň si ji udržet.

 

Jenom jídlo nestačí…

V kurzu je navíc obsaženo 12 hodin cvičení s naší zkušenou lektorkou Magdou, která vám pomůže zbavit se nadbytečných kilogramů a zpevnit vaše tělo.

 

Kurz hubnutí obvykle otevíráme na začátku roku. Pokud však máte skupinu přátel, kteří mají zájem do kurzu chodit společně, je možné se domluvit na jiném termínu, který vám vyhovuje.