Výstava a besedy o anorexii a bulimii na ZŠ a SŠ

Od září roku 2018 pořádáme na základních a středních školách výstavu na téma Anorexie a bulimie. Součástí výstavy je beseda s psycholožkou Mgr. Radkou Marešovou. Jedná se o program primární prevence.
Výstava ukazuje žákům a studentům reálné fotografie dívek, žen, ale i chlapců a mužů, kteří podlehli poruchám příjmu potravy. Součástí některých fotografií jsou i příběhy lidí, kteří anorexií a bulimii trpěli nebo stále trpí. Fotografie byly pořízeny fotografem Lukášem Horkým.
V rámci besed se dívky i chlapci dozví informace o tom, co to vůbec anorexie a bulimie je. Také se dozví, jaké mohou být příčiny a jak mohou jako kamarádi pomoci, nebo kde vyhledají odbornou pomoc.
U chlapců je daleko větším problémem bigorexie. Zjednodušeně se jedná o posedlost svaly, posilováním a nadužíváním různých doplňků stravy. Proto se chlapci v rámci besed kromě anorexie a bulimie dozví i rizika spojená s nadměrným posilováním a doplňky stravy.
Zájem škol o výstavu a besedy je opravdu velký. Věříme, že budeme s programem pokračovat i v příštím roce. Tento primárně preventivní program podpořil Ústecký kraj.

 

Zatím se našeho programu zúčastnily následující školy:

Základní škola Mírová – Ústí nad Labem
Základní škola Hlavní – Ústí nad Labem
Základní škola SNP – Ústí nad Labem
Fakultní základní škola České mládeže – Ústí nad Labem
Základní škola Nová – Ústí nad Labem
Základní škola Karla IV. – Ústí nad Labem
Severočeská střední škola s.r.o. – Ústí nad Labem

 

Více se dozvíte v následující reportáži:

V případě, že máte jako základní či střední škola v Ústeckém kraji zájem o výstavu a besedy s psycholožkou v roce 2019, kontaktujte nás na e-mailové adrese vyziva-ul@cepoz.cz