Cvičení mentálně postižených

V Centru podpory zdraví, z.ú. pořádáme již několik let pravidelné cvičení pro mentálně postižené klienty z ústavů a chráněných bydlení v Ústí nad Labem.

Cvičení je pro klienty jednou z mála příležitostí, kde pod vedením zkušené instruktorky procvičí celé své tělo. Zároveň zlepšují motoriku, pohyblivost, mírně posilují. Navíc přicházejí do styku s jinými klienty, čímž posilují vzájemné sociální kontakty. Cvičení klientům pomáhá, jsou vidět pokroky v motorice, ohebnosti, na cvičení docházejí pravidelně.

Je vidět, že klienty cvičení baví, což je pro nás největší odměnou.

Cvičíme pravidelně

úterý od 9:00 do 10:00 a od 10:00 do 11:00

Prostředí na cvičení

Kapacita cvičení je maximálně 12 klientů na 1 cvičební hodinu. Důvodem je zajištění dostatečného kontaktu s cvičitelkou. Jednoduše řečeno – cvičitelka musí na všechny klienty vidět a mít prostor jim poradit, případně opravit drobné chyby.

Cvičitelka

V Centru podpory zdraví, z.ú. s klienty cvičí Mgr. Jarka Konečná.

Mgr. Jarka Konečná

Jarka je zkušenou cvičitelkou se zaměřením na zdravotní tělesnou výchovu a cvičení mentálně postižených. Pro cvičení má odpovídající vysokoškolské vzdělání doplněné odbornými kurzy. Na jejích hodinách jste v nejlepších rukách, o čemž se můžete osobně přesvědčit tím, že si cvičení přijdete vyzkoušet.

V případě zájmu nových klientů nás, prosím, kontaktujte. Cvičení nových klientů je nutné dopředu domluvit. Současné cvičební hodiny jsou plně obsazeny stávajícími klienty.