DSC_0186

Beseda poruch příjmu potravy – ZŠ Vinařská

Na začátku dubna proběhl program prevence poruch příjmu potravy na Základní škole Vinařská. Co o našem programu napsali?

V pondělí 8. dubna a ve středu 10. dubna 2019 proběhly na naší škole velmi zajímavé besedy. Děvčata 7. – 9. ročníků měla besedu zaměřenou na anorexii a bulimii, ve středu proběhly besedy pro chlapce 7. – 9. ročníků, tentokrát zaměřené na bigorexii. Besedám předcházela 14denní výstava fotografií a příběhy lidí s tímto onemocněním.

Besedy s dívkami vedla zkušená rodinná terapeutka. Povídání bylo zaměřené na to, aby si každá dívka uvědomila, co umí, v čem jsou její klady, aby si vážily samy sebe a věřily v samy sebe.  Dívky se dozvěděly, proč vůbec tato onemocnění vznikají, kde je jejich příčina, jak je poznat a jak s nimi bojovat. Děvčata byla rozdělena do tří skupin, každá skupina řešila jiný problém – proč dívky do těchto závislostí padají, jaké pocity vyvolávají tato onemocnění, jakým způsobem může dívku ovlivnit rodina, přátelé, kamarádi a na koho se obrátit v případě problémů.

Besedy s chlapci probíhaly v tělocvičně, opět pod vedením zkušené fyziterapeutky. Nejprve se žáci dozvěděli, co je bigorexie, terapeutka odhalila některé mýty o posilování a doplňcích stravy. Chlapci byli rozděleni do několika skupin, kde si vyzkoušeli některé posilovací cviky, které mohou praktikovat i doma.

Po oba dva dny byla během besed přítomna i výživová poradkyně, která žákům velmi ochotně odpovídala na otázky. Zvídaví žáci dostali k dispozici i přehledy denní energetické potřeby základních živin, denní menu a přehled potřeby základních živin v rámci dne. Besedy se setkaly s velkým ohlasem, žáky tato témata velmi zaujala a byla pro ně velkým přínosem.

Mgr. Soňa Nebeská – metodik prevence

Zdroj:http://www.zsvinarska.cz/beseda-anorexie-bulimie-bigorexie/

Sdílejte příspěvek: